PROJE KARGO TAŞIMACILIĞI

Network Global Lojistik A.Ş., uzun yıllara dayanan ağır nakliye tecrübesini sürekli geliştirerek proje taşımacılığı konusunda uzmanlık kazanmıştır. Sahip olduğu araç filosunun büyük çoğunluğu bu alanda hizmet vermektedir. Mühendislik gerektiren ve coğrafi konumu dolayısıyla ulaşılması en güç bölgelere proje taşımacılığı hizmeti vermektedir.

Network Global Lojistik A.Ş., Proje Kargo Taşımacılığına bağlı olarak yük mühendisliği, yol etüt hizmeti, vinç hizmeti ve yük sabitleme hizmeti de vermektedir. Kara yolu, deniz yolu, nehir yolu, demir yolu ve hava yolu konusunda uzman ekibi sayesinde endüstriyel yükler için en uygun taşıma modeli ile çalışabilmektedir.

Proje Kargo Taşımacılığına Bağlı Hizmetlerimiz


 • Yük mühendislik hizmetleri
 • Yol etüt (route survey) hizmetleri
 • Vinç (heavy lift) hizmetleri
 • Yük sabitleme (lashing) hizmetleri

 • Yük Mühendislik Hizmetleri


  Yük mühendisleri, taşınması gereken endüstriyel yüklerin özelliklerini inceleyerek, yükü en güvenli şekilde taşıyacak araçları tespit eder. Taşınacak olan yükün m2 başına zemine uyguladığı basınç hesaplanır ve buna göre yükü en güvenli şekilde taşıyabilecek taşıtlar belirlenir.

  Yol Analizi Hizmeti


  Yol mühendisleri, taşınacak olan yükler için doğru güzergahı tespit etmektedir. Yükün doğru güzergahtan taşınabilmesi için ölçüleri ve ağırlıkları dikkate alınarak köprü ve tünel geçişleri için hesaplama yapılır ya da taşınan yük ve aracın toplam ağırlığı için köprülerin kaldırma kapasitesi hesaplanarak taşıma güzergahı belirlenir.

  Vinç Hizmeti


  Network Global Lojistik AŞ bünyesindeki mühendisler, yüklerin teknik çizimlerini inceleyerek güvenli şekilde aktarılabilmesi için doğru vinci tespit ederler. Yine vincin güvenli şekilde aktarma yapabilmesi için hava koşullarını gözetmekte ya da vincin çalışacağı saha koşullarını inceleyerek gerekirse iyileştirme hizmeti sağlamaktadır.

  Yük Sabitleme Hizmeti (Lashing)


  Ulusal ve uluslararası taşımacılıkta en önemli unsur, malzeme ve ekipmanların zamanında ve güvenli bir şekilde yerine ulaşmasıdır. Taşıma güvenliğini sağlayan en önemli unsurların başında lashing (bağlama, sabitleme) sistemi gelmektedir. lashing (yük sabitleme) hizmetleri, yükün ve taşıma ekipmanının her türlü koşulda, dış etkenlerin verileri ile belirlenerek, uluslararası standartlara uygun olarak tespit edilmesi ve uygulanmasıdır.


  Network Global Lojistik A.Ş. bünyesinde yük sabitleme sertifikasına sahip ekipler çalışmaktadır. Kurduğu lashing hizmet birimleri sayesinde profesyonel çözümler üretmektedir. Kurumumuzun lashing hizmeti kapsamındaki uygulamaları:


 • Tır, gemi, uçak, vagon benzeri taşıtlar üzerindeki yükleri en doğru malzemelerle sabitlemek
 • Taşıma hizmeti verilen projeli işlerin araç yükleme ve boşaltma öncesi yük yerleşiminin sağlanması
 • Yol koşulları ve taşınan kargoların önem ve hassasiyetine göre yükleme, boşaltma; gemi konteynırlarının yükleme ve tahliyesi
 • Özel lashing standartlarında (takoz, spanzet, hava yastıkları, zincir, çemberleme, vb.) bağlama ve sabitleme sistemleri kullanılarak, araç aktarma ve tahliyelerinin sarsıntı ve darbelere karşı lashing kurallarına göre uzman personel aracılığıyla gerçekleştirilmesi.