PROJE TAŞIMACILIĞI


Network Global Lojistik AŞ, uzun yıllara dayanan ağır nakliye tecrübesini sürekli geliştirerek proje taşımacılığı konusunda uzmanlık kazanmıştır. Sahip olduğu araç filosunun büyük çoğunluğu bu alanda hizmet vermektedir. Mühendislik gerektiren ve coğrafi konumu dolayısıyla ulaşılması en güç bölgelere proje taşımacılığı hizmeti vermektedir.

Network Global Lojistik AŞ, Proje Taşımacılığına bağlı olarak yük mühendisliği, yol etüt hizmeti, vinç hizmeti ve yük sabitleme hizmeti de vermektedir. Kara yolu, deniz yolu, nehir yolu, demir yolu ve hava yolu konusunda uzman ekibi sayesinde endüstriyel yükler için en uygun taşıma modeli ile çalışabilmektedir.

Proje Taşımacılığına Bağlı Hizmetlerimiz

 

        Yük mühendislik hizmetleri

        Yol etüt (route survey) hizmetleri

         Vinç (heavy lift) hizmetleri

         Yük sabitleme (lashing) hizmetleri

 Yük Mühendislik Hizmetleri

Yük mühendisleri, taşınması gereken endüstriyel yüklerin özelliklerini inceleyerek, yükü en güvenli şekilde taşıyacak araçları tespit eder. Taşınacak olan yükün m2 başına zemine uyguladığı basınç hesaplanır ve buna göre yükü en güvenli şekilde taşıyabilecek taşıtlar belirlenir.

 

Yol Analizi Hizmeti

Yol mühendisleri, taşınacak olan yükler için doğru güzergahı tespit etmektedir. Yükün doğru güzergahtan taşınabilmesi için ölçüleri ve ağırlıkları dikkate alınarak köprü ve tünel geçişleri için hesaplama yapılır ya da taşınan yük ve aracın toplam ağırlığı için köprülerin kaldırma kapasitesi hesaplanarak taşıma güzergahı belirlenir.

 
Vinç Hizmeti

Network Global Lojistik AŞ bünyesindeki mühendisler, yüklerin teknik çizimlerini inceleyerek güvenli şekilde aktarılabilmesi için doğru vinci tespit ederler. Yine vincin güvenli şekilde aktarma yapabilmesi için hava koşullarını gözetmekte ya da vincin çalışacağı saha koşullarını inceleyerek gerekirse iyileştirme hizmeti sağlamaktadır.

 Yük Sabitleme Hizmeti (Lashing)

Ulusal ve uluslararası taşımacılıkta en önemli unsur, malzeme ve ekipmanların zamanında ve güvenli bir şekilde yerine ulaşmasıdır. Taşıma güvenliğini sağlayan en önemli unsurların başında lashing (bağlama, sabitleme) sistemi gelmektedir. lashing (yük sabitleme) hizmetleri, yükün ve taşıma ekipmanının her türlü koşulda, dış etkenlerin verileri ile belirlenerek, uluslararası standartlara uygun olarak tespit edilmesi ve uygulanmasıdır.

Network Global Lojistik AŞ bünyesinde yük sabitleme sertifikasına sahip ekipler çalışmaktadır. Kurduğu lashing hizmet birimleri sayesinde profesyonel çözümler üretmektedir. Kurumumuzun lashing hizmeti kapsamındaki uygulamaları:        Tır, gemi, uçak, vagon benzeri taşıtlar üzerindeki yükleri en doğru malzemelerle sabitlemek

        Taşıma hizmeti verilen projeli işlerin araç yükleme ve boşaltma öncesi yük yerleşiminin sağlanması

        Yol koşulları ve taşınan kargoların önem ve hassasiyetine göre araçlara yükleme, boşaltma; gemi konteynırlarının yükleme ve tahliyesi

        Özel lashing standartlarında (takoz, spanzet, hava yastıkları, zincir, çemberleme, vb.) bağlama ve sabitleme sistemleri kullanılarak, araç aktarma ve tahliyelerinin sarsıntı ve darbelere karşı lashing kurallarına göre uzman personel aracılığıyla gerçekleştirilmesi.

 

 


 

HİZMET VERDİĞİMİZ ÜLKELER

 

Asya Ülkeleri

Afganistan, Azerbaycan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Ermenistan, Gürcistan, Irak, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Rusya, Tacikistan, Türkmenistan, Özbekistan

 

Avrupa Ülkeleri

Almanya, Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Krallık, Bosna – Hersek, Bulgaristan, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, Hırvatistan, İngiltere, Kosova, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Moldova, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Slovakya, Slovenya, Sırbistan, Karadağ, Ukrayna, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya,